Czarne lub białe drzwi pokojowe i łazienkowe

Czarne lub białe drzwi pokojowe i łazienkowe
irek86pl / 19.04.2020

Czarne lub białe drzwi pokojowe i łazienkowe

Czarne lub białe drzwi pokojowe i łazienkowe

Czarne drzwi wewnętrzne pokojowe i łazienkowe to z pewnością element wystroju wnętrza dla odważnych. Natomiast białe drzwi lakierowane na wysoki połysk to nowoczesne skrzydła drzwiowe na miarę 2020 roku.

Czarne drzwi wewnętrzne lub białe drzwi pokojowe i łazienkowe świetnie sprawdzą się jako drzwi wewnętrzne domowe lub nowoczesne drzwi wewnętrzne biurowe. Kilka przykładów zastosowań drzwi lakierowanych wewnątrzlokalowych:

  • drzwi pokojowe do pokoju dziecka / nastolatka,

  • drzwi wewnętrzne do salonu,

  • drzwi pokojowe do sypialni, nowoczesne skrzydła drzwiowe które ochronią Twoją prywatność,

  • drzwi wewnętrzne do łazienki - drzwi łazienkowe z bulajem lub drzwi z szybami oraz z podcięciem wentylacyjnym.

Ekskluzywna czerń skrzydła wewnętrznego - czarne drzwi lakierowane na wysoki połysk

Drzwi wewnętrzne (w tym drzwi pokojowe, łazienkowe etc.) standardowo oferujemy w laminacie (białe drzwi i czarne drzwi oraz kolory z palety RAL). Za dodatkową opłatą oferujemy ekskluzywnie wyglądające drzwi lakierowane matowe lub w stylu glamour - drzwi lakierowane na wysoki połysk.

Drzwi wewnątrzlokalowe prowadzące do łazienki lub ubikacji muszą spełniać normy określone prawem budowlanym. Od 1995 roku w Polsce obowiązuje ustawa, która jasno określa specyficzne wymagania, które muszą spełniać drzwi do łazienki lub ubikacji wewnątrz pomieszczeń gospodarczych. Według prawa wszystkie instalowane drzwi wewnętrzne prowadzące do łazienki lub ubikacji muszą spełniać poniższe kryteria:

  • standardowe wymiary skrzydła wewnętrznego drzwi 90 lub nieco szersze drzwi 100 (drzwi 110 nie posiadamy w ofercie na 2020 rok),
  1. szerokość drzwi 90cm,
  2. wysokość drzwi 210cm,
  • w skrzydle drzwiowym łazienkowym musimy pamiętać o zapewnieniu wymaganej wentylacji wykonanej u dołu skrzydła drzwiowego,
  1. podcięcie wentylacyjne w drzwiach wewnętrznych łazienkowych,
  2. zainstalowana kratka lub tuleje wentylacyjne u dołu skrzydła,
  • drzwi wewnątrzlokalowe łazienkowe dodatkowo muszą otwierać się na zewnątrz, aby umożliwić ewentualną ucieczkę z zatrzaśniętego pomieszczenia gospodarczego, łazienki, ubikacji,
  1. skrzydło drzwiowe łazienkowe - drzwi lewe lub prawe,
  2. zainstalowany odpowiedni zamek drzwiowy przeznaczony do drzwi łazienkowych z możliwością otworzenia z zewnątrz za pomocą jakiejkolwiek monety.

Drzwi z bulajem i wentylacją u dołu skrzydła drzwiowego.

Nowoczesne skrzydła drzwiowe wewnętrzne pokojowe i łazienkowe drzwi z bulajem.

Bulaj do drzwi łazienkowych oraz elegancki czarny mat lub ekskluzywna czerń drzwi lakierowanych na wysoki połysk dodadzą charakteru każdemu wnętrzu. Czarne drzwi do domu lub mieszkanie to skrzydła drzwiowe nie dla każdego. Czarny kolor to idealne uzupełnienie jasnych aranżacji wnętrz i raczej zarezerwowane są dla osób dobrze wiedzących czego oczekują od finalnego stylu jaki będzie miało wnętrze ich mieszkań lub domów.

Kolor czarny w nowoczesnym wnętrzu

Dla zainteresowanych elegancką i żywą czernią w aranżacji wnętrz polecam artykuł dostępny w całości na mieszkanie.website, gdzie znajdziecie dużo przydatnych informacji oraz odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące aranżacji wnętrz i nowoczesnego designu połączonego z klasycznymi elementami wykończenia pomieszczeń, kolorów i mebli w stylu Waszego mieszkania lub domu:

Artykuł pod tytułem: Czarny we wnętrzach,

Z treści artykułu oraz zamieszczonych aranżacji wnętrz dowiedzieć się można co i jak dobrze z czarnym łączyć. Oczywiście jak i czy w ogóle warto to zrobić, tj. wprowadzić czerń do wnętrza, jest kwestią indywidualnych gustów i upodobań oraz stylu w jakim urządzamy nasze mieszkanie. Zatem zapraszam do lektury i pobrania poradnika w wersji PDF zoptymalizowanego pod wnętrza mieszkań i domów jednorodzinnych.

Odpowiedź na pytanie: Jak wprowadzić czarny do wnętrza mieszkania?

Na stronie mieszkanie.website dostępne jest również mnóstwo przykładów i aranżacji wnętrz nowoczesnych mieszkań w różnych stylach i kolorach. Do pobrania poradniki PDF w pełnej wersji, a do oglądania zdjęcia przykładowych realizacji, inspirujące aranżacje nowoczesnych wnętrz i filmy instruktażowe pokazujące krok po kroku jak i co z naszych mieszkań można wydobyć za pomocą kreatywnego designu i nowoczesnego stylu